تبلیغات
مهندسی عمران 91 پیام نور ایلام - بیاییم کمی با فرهنگ و مهربان تر باشیم

این مطلب رو تو فیس بوک خوندم و برای هر خواننده ای تامل برانگیزه


امروز در خبری خواندم که دختری 17 ساله از ترس افشای عکس های خصوصیش خودکشی کرده بود.گویا تلفن همراهش توسط شخصی ربوده میشود و به واسطه ی عکس هایی که در گوشی وجود دارد تهدید میشود و بر سر دو راهی ننگ ننگ قرار گرفته و راه سوم مرگ را بر میگزیند. پلیس پسرهایی که دخترک را تهدید کرده بودند دستگیر کرده است.

مرگ وحشتناک این دختر قلب هر شنونده ای را به درد می آورد و سینه ی پر از خشم شنونده در لحظه ی اول در خیال تهدید کننده ها را مجازات میکند و حکم اعدام این افراد را با فریاد صادر میکند.
در این که این افراد باید مجازات شوند شکی نیست ، اما اگر همین افراد کمی قبل تر شنونده ی چنین خبری بودند آنها هم دلسوزانه خواستار اعدام جنایت کاران میشدند و سینه شان پر از درد این حادثه میشد .در یکی از نظرات این خبر خواندم:
:((وای بر فرهنگی که آبرو را این قدر ساده آسیب پذیر میکند))
چیزی که دخترک را مجبور کرده است تا خود را در خانه اش حلق آویز کند ، ضرب تهمت و بهتانیست که ما به عنوان اعضای جامعه به او نسبت خواهیم داد. اگر عکس های دخترک پخش میشد این همه ی ما بودیم که با ولع وحشتناکی عکس های جدید دختر ایرانی را تماشا میکردیم .این گوشی ها و کامپیوترهای ماست که طناب دار دخترک 17 ساله شده است. این ذهن دریده ی ماست که از هیچ فحشایی دریغش نمیداریم و سپس هر کسی را فاحشه مینامیم. ما خونخوارتر از آن جوانان تهدید کننده ایم اگر گوشی ها و کامپیوترها و ذهنهایمان پر از حریم خصوصی دیگران باشد. این ماییم که فرهنگمان را طوری بنا کرده ایم که اگر عکسی از حریم امن کسی به بیرون درز کند راهی جز مرگ برایش باقی نمیگذاریم.
بیایید کمی مهربان تر باشیم.


پیوست:

دوستان در ریشه ای بودن این قضیه شکی نیست،اما میشه کمی مهربان تر بود و این مشکل خیلی به من و شما نزدیکه در حدی که دقیقا من و شما میتونیم براش کاری انجام بدیم.

ما نباید به صرف ریشه ای بودن یا عمیق بودن مشکلات حالت منفعل بگیریم ، بالاخره باید از یه جایی شروع کرد و اون جا حتما عملکرد و تفکر خودمونه!تاریخ : جمعه 11 اسفند 1391 | 12:53 ق.ظ | نویسنده : رسول رضایی | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.